Wykonywanie makijażu z użyciem mineralnych kosmetyków – jak to zrobić?

Kilka ostatnich lat to okres, w którym rośnie zainteresowanie kosmetykami mineralnymi. Zyskują one mocno na popularności u tych kobiet, które mają wrażliwą cerę skłonną do alergii. Charakteryzują się tym, że są naturalne, delikatne i nie będą powodować uczuleń. Należy pamiętać, że mineralne kosmetyki będzie się nakładać inaczej niż te tradycyjne. Warto wiedzieć jak wykonuje się makijaż z użyciem takich właśnie kosmetyków. Zainteresowanie tymi produktami rzeczywiście rośnie, dlatego że nie będą one powodować podrażnień. Jak się je aplikuje, by makijaż doskonale wyglądał?

Przygotowywanie makijażu z kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne są sypkie i będą dość łatwo się osypywać. Aplikacja wymaga od nas pewnej staranności oraz umiejętności. Podstawowa zasada o jakiej będzie trzeba pamiętać to, że nie wkładamy pędzla do pojemnika z kosmetykiem. Jego niewielką ilość przesypujemy do miseczki i tam będziemy delikatnie go nabierać a potem nakładać. Trzeba pamiętać, by strzepnąć zawsze nadmiar kosmetyku, ponieważ inaczej zrobią się smugi na twarzy. Dlatego lepiej nakładać kilka razy taki kosmetyk niż za jednym razem nałożyć go za dużo. Należy również pamiętać, że można również stworzyć efekt maski, jeśli tego produktu nałoży się zbyt dużo. Do pojemniczka powinniśmy wsypać go niezbyt wiele. Nakładanie powinno być stopniowane aż do uzyskania zadowalającego nas efektu będzie można nakładać kolejne warstwy.

Jak nakłada się puder mineralny?

Taki puder ma inną konsystencję niż tradycyjne produkty. Można mówić o lżejszej formie takich kosmetyków. Dzięki temu będą one delikatniejsze, nie będzie trzeba obawiać się zatykania porów przez takie kosmetyki. Zanim będziemy je nakładać należy mieć w ręku odpowiedni pędzel. Można się zdecydować na dwie propozycje. Albo flat top albo też pędzel kabuki. To co wybierzemy będzie uzależnione od tego na jaki efekt będziemy chcieli liczyć.

Jeśli chodzi o pędzel flat top jest to zbite i gęste włosie, które zostaje ścięte na płasko. Taki pędzel gwarantuje nam lepsze krycie niż w przypadku pędzla kabuki. Jest to rozwiązanie z zaokrąglonym nieco włosiem. Będzie to delikatniejsze i puszyste. Jeśli ktoś będzie miał skórę wrażliwą to oczywiście taki pędzel bez wątpienia będzie dla niego dużo lepszy. Pamiętajmy również, że jeśli używamy taich właśnie kosmetyków to nie musimy się obawiać czy istnieje problem z podrażnieniami.

Nim będziemy rozpoczynać nakładanie pudru będzie trzeba oczywiście nałożyć krem, i dopiero jak się wchłonie będzie można zacząć dalej działać. Puder mineralny nigdy nie może być sypany na twarz, ale powinien być wcierany. Dzięki temu taki produkt będzie się przyklejał do tego nałożonego wcześniej kremu. Wykonujemy nakładanie poprzez wykonywanie ruchów okrężnych zaczynając zawsze od policzków.

Nakładanie kosmetyków na mokro

Cera, która będzie miała jakieś niedoskonałości będzie wymagać oczywiście zastosowania kosmetyków, które mają charakter kryjący. Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne stosuje się w tym celu ich aplikację na morko. Trzeba będzie spryskać wodą, hydrolatem pędzel i nakładać taki kosmetyk. Będzie miał nieco ciemniejszy kolor, ale po wyschnięciu będzie wracał do normalnego koloru. Można także decydować się na technikę stemplowania, którą będzie można wykonać bardzo dokładne krycie, ale będzie to wymagać poświęcenia sporej ilości czasu. Taka forma nakładania przez zmoczony wacik to jednak zawsze najdokładniejszy sposób, jeśli chodzi o aplikację na mokro i w niektórych przypadkach będzie się to doskonale sprawdzać.

Zobacz więcej na: pedzelkabuki.pl