Xiaomi Mi 9T Pro recenzja: zarówno styl jak i treść w tym flagowym rywalu

W tym momencie jesteśmy dobrze przyzwyczajeni do chińskiego giganta Xiaomi, który wypycha dobrze wyprofilowane, stylowo zaprojektowane słuchawki, a Xiaomi Mi 9T Pro kontynuuje ten trend: mieści w sobie prawie wszystko, czego mógłbyś chcieć w sztandarowym smartfonie w bardziej przystępnej cenie.

Innymi słowy, weź pod uwagę Apple, Samsung i Google - podczas gdy Huawei może być obecnie związany w biurokracji, Xiaomi nadal robi silne wrażenie. Xiaomi Mi 9T Pro jest już dostępny w Wielkiej Brytanii, choć jak dotąd nie wiadomo, czy trafi do USA.

W momencie pisania telefon nie pojawił się w żadnych szczegółach umowy - sprawdź widgety na tej stronie, aby uzyskać najnowsze oferty - ale możesz go odebrać bez karty SIM za 399 funtów w Wielkiej Brytanii (może trochę mniej, jeśli rozejrzysz się po okolicy). To nie jest dużo pieniędzy za dużo telefonu.

Z iPhone 11 Pro począwszy od 1.049 funtów, a Samsung Galaxy Note 10 począwszy od 869 funtów, można zobaczyć rodzaj różnicy w cenie. Czy Xiaomi Mi 9T Pro robi wystarczająco dużo, aby przełączyć się z dużych nazwisk, czy też przycina zbyt wiele narożników? Przekonajmy się.

Przeczytaj również: Tanie smartfony Rzeszów

XIAOMI MI 9T PRO RECENZJA: PROJEKT I EKRAN

Xiaomi jest w grze telefonicznej na tyle długo, że zawsze oczekujemy od firmy stylowego i eleganckiego telefonu, a tak jest ponownie w przypadku Xiaomi Mi 9T Pro. Jest to naprawdę pięknie wyglądający kawałek szkła i metalu - szczególnie w kolorze "Glacier Blue", który recenzowaliśmy (dostępne są również "Carbon Black" i "Red Flame").

Przestronny 6,39-calowy ekran Super AMOLED działa w rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli i naprawdę wyskakuje. Odrzuca ramki aż do krawędzi ekranu, osiągając stosunek ekranu do ciała na poziomie 86,1 procent - nie jest to najlepsze rozwiązanie w branży, ale mimo to jest bardzo dobre.

Część atrakcyjności projektu polega na tym, że Xiaomi wyeliminował nacięcie z przedniego wyświetlacza, umieścił skaner linii papilarnych wewnątrz ekranu i umieścił kamerę 20 MP wewnątrz zmotoryzowanego wyskakującego urządzenia, które uruchamia się, gdy kamera skierowana do przodu jest aktywna. Podobnie jak w OnePlus 7 Pro, mechanizm jest szybki i płynny, a nie tak gimmicky, jak można sobie wyobrazić.

Jest lekki i wygodny w trzymaniu, ma krzywe i gradienty kolorów we wszystkich odpowiednich miejscach, a także bardzo podoba nam się akcent kolorystyczny na przycisku zasilania - to zdecydowany kciuk, jeśli chodzi o design Xiaomi Mi 9T Pro.

XIAOMI MI 9T PRO RECENZJA: SPECYFIKACJE I FUNKCJE

Z chipsetem Snapdragon 855 uruchomionym na pokazie - procesor z wyboru dla wysokiej klasy flagowych Androidów w tym roku - i do 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej dostępnej wewnątrz Xiaomi Mi 9T Pro, nie będzie wiele szybszych lub bardziej zaawansowanych telefonów w 2019 roku, nawet jeśli nie jest to całkiem w miejscu numer jeden.

W naszych czasach z Xiaomi Mi 9T Pro bardzo wygodnie radził sobie ze wszystkim, o co go prosiliśmy. Nie zauważyliśmy żadnych opóźnień ani usterek i jest jasne, że jest to słuchawka, z której będziesz dumny przez wiele lat.

Aparat jest ważną częścią każdego telefonu i potrójny obiektyw (48MP+13MP+8MP) aparat z tyłu telefonu naprawdę robi wrażenie. To może nie mieć oprogramowania inteligentne coś w rodzaju Pixel, ale to jest szybkie i dokładne - kolory są dobrze reprezentowane, zdjęcia są ostre i wyraźne, a niskie oświetlenie wydajność jest godne szacunku. Specjalny tryb nocny daje też bardzo dobre rezultaty, ale aparat trzeba trzymać jeszcze przez dłuższy czas.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, nowsze telefony zawsze radzą sobie lepiej pod tym względem, ale bateria o pojemności 4000 mAh w Xiaomi Mi 9T Pro jest wystarczająco łatwa, aby przeprowadzić Cię przez cały dzień - do wieczora powinna zostać około jednej czwartej ładunku, chyba że robisz coś szczególnie wymagającego ze swoim telefonem. Nie masz możliwości ładowania wodoodpornego ani bezprzewodowego, ale masz do dyspozycji gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

XIAOMI MI 9T PRO RECENZJA: CENA I WERDYKT

Nie patrząc na cenę, można by zważyć Xiaomi Mi 9T Pro i powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych telefonów roku - projekt jest najwyższej klasy, wszystkie specyfikacje są przyjemnie mocny, a aparat dostarcza również towary. Dodaj do tego przystępny cenowo punkt, a telefon staje się bardzo kuszącą propozycją rzeczywiście.

Co prawda są pewne obszary, w których brakuje Xiaomi Mi 9T Pro - nie jest wodoodporna ani pyłoszczelna, nie ma możliwości bezprzewodowego ładowania, a na zewnątrz są ekrany o wyższej rozdzielczości. Można też argumentować, że Apple i Samsung wciąż mają przewagę, jeśli chodzi o polski i estetyczny wygląd sprzętu.

W sumie jednak naprawdę podoba nam się to, co Xiaomi udało się tu zrobić. Jest to najnowszy w linii naprawdę przykuwający uwagę telefon od chińskiego giganta, i wydaje się być coraz lepsze z każdym urządzeniem.

Chociaż być może trzeba będzie jeszcze zapłacić górnego dolara, aby uzyskać najlepsze w technologii smartfonów od Apple, Samsung i Google, w mniej niż połowie ceny flagowych premium, Xiaomi Mi 9T Pro jest doskonałą propozycją w tej chwili. Być może jego największym zmartwieniem będzie liczba firm, takich jak Huawei i OnePlus, próbując dokładnie takie samo podejście.