Jak namierzyć telefon i nie paść ofiarą oszustów?

jak namierzyć telefonChcąc skorzystać z oferty jednej z wielu firm deklarujących możliwość namierzania telefonów komórkowych, powinniśmy zachować ostrożność. Niejednokrotnie okazuje się przecież, że mamy w ich przypadku do czynienia z podmiotami, których jedynym celem jest wykorzystanie ludzkiej łatwowierności i naiwności.

W rezultacie możemy stać się właścicielami wyjątkowo drogiej subskrypcji, która jednak nie przyniesie nam żadnych realnych korzyści. W pierwszej kolejności należy więc zapoznać się dokładnie z regulaminem jeszcze przed wysłaniem formularza. Jeśli któreś jego punkty sprawiają wrażenie niezrozumiałych, wcale nie musi to oznaczać, że brakuje nam niezbędnej wiedzy.

Owszem, nie oznacza to, że możemy być w stu procentach pewni, że właśnie dokonywana jest próba oszustwa, możliwość taka powinna jawić się nam jednak jako dość realna. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skontaktować się z taka firmą i podczas rozmowy lub wymiany wiadomości poprosić o rozwiązanie wątpliwości, jakie się w nas budzą.

namierzanie telefonuSposobem oceny wiarygodności usługodawcy może być też analiza danych firmowych i adresowych, do których powinniśmy mieć dostęp na stronie internetowej. Jeśli brakuje na niej danych takich, jak nazwa i adres firmy, imię i nazwisko jej właściciela, numer telefonu komórkowego oraz REGON, rośnie prawdopodobieństwo tego, że możemy zostać wmanewrowani w usługę, z której wcale nie chcemy skorzystać. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że nasza czujność zostanie uśpiona, a tym samym o tym, że staliśmy się ofiarami oszustwa, dowiemy się z opóźnieniem. Nawet w takim przypadku nie można jednak załamywać rąk, zawsze istnieje bowiem możliwość anulowania usługi.

Jeśli usługodawca jest głuchy na nasze prośby, z pomocą może nam przyjść rzecznik praw konsumenta. Jeśli jednak chcemy uniknąć niepotrzebnego stresu, najlepszym rozwiązaniem będzie działanie w sposób przemyślany nawet, jeśli miałoby to zabrać nam zdecydowanie więcej czasu. W sieci znajdują się też uczciwe firmy umożliwiające korzystanie z systemu namierzania GPS.