Samsung Galaxy S10 5G recenzja

Pomimo swojej niewyobrażalnej nazwy, Galaxy S10 5G nie jest tylko Galaxy S10 z obsługą szybszych sieci 5G. W rzeczywistości jest to zupełnie nowy okręt flagowy z szeregiem nigdy wcześniej nie widzianych funkcji.

To czyni go wyjątkowym wśród telefonów 5G, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których Samsung Galaxy S10 5G może spodobać się osobom, które w ogóle nie interesują się 5G.

Takie podejście jest bez wątpienia najlepszą rzeczą w Galaxy S10 5G i wyprzedza konkurencję ze strony takich firm jak OnePlus i Oppo.

Ponieważ 5G od lat jest propozycją ogólnokrajową - i jest niejednolita w miastach, w których podobno rozwinęła się już sieć nowej generacji - może to być bardzo trudna sprzedaż dla każdego, kto ma problem z wyborem pomiędzy dwoma identycznymi słuchawkami - jedną na planie 4G, a drugą na droższym planie 5G. Ale nie z gamą Galaxy S10, gdzie ci, którzy wybierają droższy model 5G, dostaną coś naprawdę innego.

Na wiele sposobów, Samsung Galaxy S10 5G jest jak sequel hollywoodzkiego hitu - jest większy, głośniejszy i ma więcej rzeczy wrzuconych. Jest przesadny, ale w dobry sposób.

Samsung wyposażył S10 5G w swój największy dotychczas ekran - i tak, w tym Note 9 i Galaxy S10 Plus. W przedniej części słuchawki dominuje obszerny 6,7-calowy ekran Quad HD AMOLED z podwójnymi krzywiznami, które delikatnie owijają się wokół obudowy. Jest to absolutny behemoth. Słuchawki Galaxy S10 5G nie można używać jedną ręką, nie zmieszczą się w kieszeniach Twoich chudych dżinsów i sprawią, że będziesz wyglądać, jakbyś odtwarzał szkic Dom Jolly za każdym razem, gdy odbierasz telefon.

Trudno jednak nie zakochać się w tym wspaniałym i niepraktycznym wyświetlaczu, gdy oglądasz wideo, przewijasz zdjęcia lub grasz w gry w ruchu. Jest wciągający i natychmiast zastąpi iPada Mini lub Kindle w podróży. 

Nie treści z największym ekranem sam, Samsung Galaxy S10 5G pakuje więcej kamer niż jakakolwiek inna pozycja w serii S10, z czterech z tyłu i dual-selfie konfiguracja z przodu. Podczas gdy ten ostatni pojawił się również w Galaxy S10 Plus, wariant 5G zamienia 8-megapikselowy czujnik głębokości na zupełnie nowy aparat 3D z funkcją głębokiego wykrywania, który oferuje lepsze sztuczne rozmycie w stylu bokeh za obiektami. Ten nowy czujnik może również po raz pierwszy wprowadzić ten efekt do filmu. Jest to imponująca rzecz - i daje w efekcie jedne z najlepszych zdjęć w stylu portretowym, jakie widzieliśmy ze smartfona. 

Według Samsunga, kamera z funkcją 3D deep sensing - która pojawia się również w poczwórnym zestawie z tyłu - poprawi również aplikacje Augmented Reality, choć to zdecydowanie więcej z "Fun Gimmick" na końcu spektrum niż "Must Upgrade For This Feature". Pozostałe kamery pokrywają prawie każdą możliwą sytuację, jaką można sobie wyobrazić, dzięki 12-megapikselowej kamerze z podwójną przysłoną dla słabego oświetlenia, 12-megapikselowej teleobiektywie z 2-krotnym zoomem optycznym i ultraszerokiej kamerze 16-megapikselowej, która wcisnie wieżowce w Twoje kolejne wakacyjne ujęcia.

Z nadmiernie dużym 4.500mAh ogniwem baterii na pokładzie, z obsługą szybkiego ładowania przewodowego 25W przez USB-C - kolejny nowy dodatek do wariantu 5G, nie ma problemu z Samsung Galaxy S10 5G nie zrobić to w ciągu dnia.

GALAKTYKA SAMSUNG S10 5G PRZEGLĄD: DATA WYDANIA, CENA

Samsung Galaxy S10 5G wprowadził na rynek pod koniec maja 2019 r. EE 5G - pierwszą sieć, która wprowadziła szybką technologię sieciową do Wielkiej Brytanii. Był to również jeden z nielicznych telefonów, które zostały uruchomione z siecią Vodafone 5G później niż latem. Kupiony w sklepie Samsung Store model Galaxy S10 5G kosztuje 1 099 funtów bez karty SIM za wariant pamięci 256 GB.

GALAKTYKA SAMSUNG S10 5G PRZEGLĄD: NASZ OSTATECZNY WERDYKT

Samsung mógł łatwo dodać obsługę 5G do swojego istniejącego flagowego telefonu - tak jak każdy inny producent w okolicy - i miał nadzieję, że obietnica szybszej transmisji strumieniowej na 5G będzie wystarczająca, aby skłonić klientów do kaszlnięcia z premii.

Ale na uznanie producentów z Seulu, zbudował on coś zupełnie nowego i onieśmielającego dla tych, którzy chcą być w awangardzie technologii smartfonów. Oznacza to nie tylko wsparcie dla sieci 5G, ale także nowy wyświetlacz AMOLED, więcej kamer, nowy efekt głębi w filmach, większy akumulator, szybsze ładowanie... lista jest długa.

Oczywiście, jest to uciążliwe i nieporęczne, a 5G nie jest na tyle rozpowszechnione, aby być cokolwiek bliskiego funkcji obowiązkowej, ale mimo wszystko, zakochaliśmy się w Samsung Galaxy S10 5G.