Oppo Reno 10x Zoom recenzja: klasa aparatu i stylowy wygląd

Chińska ekspansja trwa nadal, a tacy jak Xiaomi, Huawei, OnePlus i oczywiście Oppo wypychają swoje wyroby poza Azję. Oppo Reno 10x Zoom to jeden z najzdolniejszych telefonów, które jeszcze nie wyruszyły w podróż ze wschodu, a my już go testowaliśmy.

Zoom 10x, co nie jest zaskakujące, odnosi się do możliwości zoomu kamery. Ściśle mówiąc, tylko 5x z tego jest prawdziwym zoomem optycznym - 10x zoom jest w rzeczywistości hybrydą optycznego i cyfrowego, z telefonem rzeczywiście zdolnym do ogromnego 60x zoomu cyfrowego.

To dziwne imię, żeby dać telefon naprawdę, ale to jest wybór Oppo. Co jest również trochę dziwne jest "płetwa rekina" styl selfie aparat, który wyskakuje z góry telefonu, gdy używasz przedniej kamery. Oznacza to, że wyświetlacz ma bardzo cienkie ramki, i nie ma nacięcia.

Bez karty SIM, telefon będzie Cię kosztował około 700 funtów, co jest przydatnym przewodnikiem, jak myśleć o Oppo Reno 10x Zoom: nie całkiem tam na górze z top-endowych okrętów flagowych, ale trochę powyżej średniej klasy (OnePlus 7 Pro jest podobnie cenowo).

OPPO RENO 10X PRZEGLĄD ZOOMU: PROJEKT I EKRAN

Jak już wspomnieliśmy, Oppo Reno 10x Zoom wykorzystuje wyskakującą kamerę selfie, co oznacza, że nie ma potrzeby wykonywania nacięcia. Czujnik linii papilarnych znajduje się pod wyświetlaczem, więc 6,6-calowy ekran obejmuje prawie całą przednią część urządzenia, co daje imponujący 87-procentowy stosunek ekranu do ciała.

Z tyłu kontynuowany jest estetyczny wygląd 10-krotnego zoomu Oppo Reno - trzy obiektywy są ułożone w pionowym pasie, który jest następnie kontynuowany z wykorzystaniem marki Oppo. Podobają nam się również kolory, w których można uzyskać ten telefon, a mianowicie ciemna zieleń, "mglisty róż" i bardziej konwencjonalna czerń.

Przy 9,3 mm telefon jest nieco grubszy niż niektóre z flagowych ultra-premium dostępnych na rynku, ale nie na tyle, że zepsuje ci to przyjemność z korzystania z niego. Rozdzielczość wynosi 1 080 x 2 340 pikseli w średnim zakresie, ale wyświetlacz jest jasny i żywy, z grafiką i tekstem zarówno ostrym, jak i łatwym do zauważenia dla oczu.

Jest to telefon, który jest wygodny w trzymaniu i użytkowaniu, z odrobiną większej chwytności niż wiele innych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Może zabraknąć ikoniczny wygląd Apple iPhone lub Galaxy Note, ale pod koniec naszego czasu z Oppo Reno 10x Zoom odeszliśmy bardzo pod wrażeniem konstrukcji, wykończenia i czuć telefonu.

OPPO RENO 10X ZOOM RECENZJA: SPECYFIKACJE I FUNKCJE

Oppo Reno 10x Zoom to z pewnością nie luzak w dziale specyfikacji i wydajności, dzięki czemu oferuje najwyższej klasy procesor Snapdragon 855, do 8 GB pamięci RAM i do 256 GB wewnętrznej pamięci masowej (można też dodać do 256 GB dzięki slotowi na karty microSD).

Do głównych zadań kamery masz do dyspozycji kamerę tylną z potrójnym obiektywem 48MP+13MP+8MP, która umożliwia wykonywanie fantastycznych ujęć w każdych warunkach oświetleniowych, z wyjątkiem najciemniejszych. Naprawdę podobała nam się funkcja automatycznej identyfikacji, która próbuje rozpoznać to, co fotografujesz (psa, pęczek kwiatów lub cokolwiek innego), a następnie dokonuje odpowiednich regulacji - całkiem sporo telefonów próbuje to zrobić, ale w Oppo Reno 10x Zoom to naprawdę działa.

Biorąc pod uwagę nazwę telefonu, powinniśmy porozmawiać o tym powiększeniu. Jest on łatwy w obsłudze i dostosowywaniu, a przy powiększeniu nawet 5-krotnym można uzyskać wspaniałe rezultaty, a przy wyższych poziomach powiększenia - bardzo dobre. Obiektyw 8MP jest bardzo szeroki, więc w razie potrzeby można zmieścić w kadrze o wiele więcej - jest to skutecznie 0,5-krotny zoom.

Gdzie indziej bateria o pojemności 4.065mAh przeprowadzi Cię przez cały dzień, a potem kilka, i na podstawie naszych obserwacji Netflix'a liczymy, że możesz uzyskać co najmniej 10 godzin oglądania wideo na jednym ładowaniu (pamiętaj, że nie ma nacięcia, co poprawia wrażenia z oglądania). Telefon nie jest jednak wodoodporny i nie oferuje bezprzewodowego ładowania.

OPPO RENO 10X ZOOM RECENZJA: CENA I WERDYKT

Mamy wiele smartfonów przechodzących przez nasze biurka tutaj w T3, i można powiedzieć, że w tym momencie w erze telefonicznej prawie wszystkie są w porządku - opis, który z pewnością odnosi się do Oppo Reno 10x Zoom. Ma dobry aparat fotograficzny, dobrą żywotność baterii, atrakcyjny wygląd... i wyskakującą płetwę rekina aparatu selfie.

Po co miałbyś wybierać ten telefon przez jakiś inny? Cóż, ten duży, bez nacięć ekran może być jednym z powodów. Różnorodność i jakość trybów powiększenia jest inna - ten telefon jest wyposażony w aparat, który dobrze sprawdza się w dostosowywaniu do różnego rodzaju warunków i scenariuszy użycia. Cena może być kolejnym powodem, aby wybrać to w najwyższej klasy okręcie flagowym (sprawdź widgety na tej stronie, aby uzyskać najnowsze oferty Oppo Reno 10x Zoom).

Nie jest to jednak dobra wiadomość - Oppo wersja Androida ("ColorOS") nie ma wiele do zrobienia, a my znaleźliśmy się na wyczerpaniu zapasów Android doświadczenie Pixeli (aby być sprawiedliwym wobec Oppo jest to problem na wielu chińskich słuchawkach). Bezprzewodowe ładowanie i wodoodporność IP68 też brakuje.

Ogólnie rzecz biorąc, choć z przyjemnością polecamy Oppo Reno 10x Zoom - po prostu niewiele się na nim wyróżnia w tym coraz bardziej zatłoczonym rynku. Z pewnością mógłbyś zrobić o wiele gorzej niż Oppo Reno 10x Zoom, ale może i lepiej.