Umywalka - królowa nowoczesnej łazienki

Aranżacje łazienek w stylu nowoczesnym zyskują na coraz większej popularności. Przede wszystkim dlatego, że oferują atrakcyjne, rzadko spotykane urządzenia, których prezencja naprawdę cieszy oko. Tyczy się do przede wszystkim umywalki.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że pełni one jedną z najważniejszy ról w każdej łazience. Umocowana jest zazwyczaj w centralnym punkcie tego pomieszczenia, dlatego decyduje ona o całym wystroju. Wszystko to sprawia, że jej wybór musi być w sposób odpowiedni przemyślany – bardzo łatwo bowiem popełnić w tym przypadku błąd.

Mimo pewnego ryzyka, właściciele domów i mieszkań coraz częściej decydują się na rozwiązania nietypowe. Umywalka już dawno przestała być jedynie śnieżnobiały urządzeniem sanitarnych, stała się elementem, który jest w stanie całkowicie odmienić wygląd łazienki.

Jak wybrać nowoczesną umywalkę?

Podczas jej wyboru często musimy wyjść poza ogólnie przyjęte schematy i poszukać czegoś oryginalnego. Na czym jednak tak naprawdę może polegać oryginalność umywalek?

Na kształcie – obecna oferta rynkowa jest tak szeroka, że bez problemu znajdziemy umywalki o nieregularnych kształtach, całkowicie nieprzystających do modeli tradycyjnych. W sklepach dostępne są między innymi modele prostokątne, ale także przypominające kroplę wody, naczynie gliniane czy jeden, wielki kleks. Nie bójmy się eksperymentować, zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy odpowiednio dużą ilością wolnego miejsca.

Na kolorze – tak jak już zostało powiedziane, śnieżnobiałe umywalki akrylowe nie muszą być dla nas koniecznością. Bez problemu znajdziemy modele o kolorze czarnym, szarym, a nawet pomarańczowym czy żółtym. Najważniejsze jest to, aby odcień umywalki należy komponował się z resztą wystroju.

Na materiale – w tej kategorii wybór jest więcej niż szeroki. Wymienić można bowiem takie tworzywa jak: kamień, który wyróżnia się niezwykle naturalnym charakterem, drewna (najlepiej egzotyczne!), ceramika, metal czy szkło, które często jest dodatkowo podświetlane, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać niezwykle atrakcyjny efekt aranżacyjny.

Na sposobie montażu – umywalka nie musi być wisząca. Na rynku znaleźć możemy bowiem również modele wpuszczane, czyli takie, które montowane są w blacie oraz wolnostojące, wyróżniające się często wieloma ozdobami umieszczonymi na obudowie urządzenia. Bardzo często tego typu umywalki są łączone z atrakcyjnymi półkami, w których możemy pomieścić najpotrzebniejsze kosmetyki i innego rodzaju przybory.

Na ozdobach – Wystarczy prześledzić ofertę odpowiedniego sklepu internetowego, by znaleźć modele ozdobione na wiele sposobów. Mogą być to wyżłobienia w kształcie kwiatów, liści i figur geometrycznych lub elementy, które są do umywalki w różny sposób przytwierdzane. Dzięki takim rozwiązaniom wprowadzimy do naszej łazienki szczyptę artyzmu.

Bateria umywalkowa

Nowoczesność umywalki w dużej mierze zależy również od jej baterii. Ta zaś może przybrać rozmaite formy. Poza standardowymi modelami przytwierdzanymi do ściany, możemy zdecydować się chociażby na baterie wolnostojące, które montowane są oddzielnie.

Specyficzność nowoczesnej baterii nie zależy jednak wyłącznie od sposobu jej montażu. Ogromne znaczenie ma bowiem również mechanizm funkcjonowania. W wielu domach spotkać można standardowe modele z kurkami bądź przesuwanym uchwytem. Bardzo ciekawym wyborem jest jednak bateria z fotokomórką, która wyczuwa nasz ruch i włącza się dopiero wtedy, gdy podłożymy pod nią nasze dłonie.

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala nam ograniczyć niepotrzebne zużycie wody (na przykład podczas golenia bądź mycia zębów). Tego typu baterie są także bardzo higieniczne, ponieważ nie musimy ich dotykać – dzięki temu nie przenosimy na swoją skórę żadnych zanieczyszczeń.

Bateria umywalkowa może posiadać także wiele przydatnych funkcji, które rozszerzają jej możliwości. Wspomnieć należy przede wszystkim o termostacie, który pozwala nam ustawić temperaturę i ciśnienie wody, perlator napowietrzający wodę oraz przycisk „eko”, który zmniejsza ciśnienie, co przekłada się na mniejsze zużycie.

 

Materiał partnera zewnętrznego