Recenzja Motorola One Action

Motorola One Action to jeden z najbardziej ekscytujących smartfonów, jakie pojawiły się na naszym biurku w ostatnim czasie. Nie słyszy się tego zbyt często, gdy mówi się o niedrogim smartfonie, ale One Action jest wyjątkowy; jest innowacyjny. Masywny 6,3-calowy ekran LCD z przodu ma wydłużony współczynnik proporcji 21:9. Jest to korzystne z dwóch powodów: Możesz wycisnąć więcej na ekranie na raz, a to eliminuje frustrujące czarne pasy nad i pod filmami kinowymi 21:9.

Ale nie na tym kończą się te ekscytujące funkcje. Motorola wypchnęła "One Action" pełną ekscytujących narzędzi do nagrywania wideo, na czele z możliwością filmowania krajobrazów, trzymając słuchawkę w pozycji pionowej. To również statki z upragnionym Android One wersji Android 9 Pie, który jest zasadniczo obietnica od Motoroli, że urządzenie będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania co miesiąc przez co najmniej dwa lata po jego (sierpień 2019) wydaniu, więc możesz być pewien, że nie zostanie zapomniany w najbliższym czasie.

MOTOROLA PRZEGLĄD JEDNEGO DZIAŁANIA: TWORZENIE I PROJEKTOWANIE

Konfiguracja Motoroli One Action jest uskokiem. Wystarczy wyskoczyć z pudełka, wskoczyć do karty SIM, uruchomić ją, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Zostaniesz poproszony o połączenie z siecią Wi-Fi i wprowadzenie swoich danych uwierzytelniających Google. Gdy już to zrobisz, słuchawka zadziała swoją magią, składając wszystkie małe fragmenty oprogramowania, które sprawiają, że urządzenie jest całe. Po kilku sekundach Jedna Akcja będzie gotowa do użycia. Teraz możesz zacząć przenosić swoje pliki i zacząć pobierać wszystkie swoje ulubione aplikacje.

Co zaskakujące, Motorola One Action nie czuje się jak smartfon za 219 funtów. Całość zbudowana jest ze szkła, z wyjątkiem cienkiej aluminiowej ramy wsuniętej między przód i tył, która utrzymuje wszystko razem - jak większość flagowych urządzeń. Jest solidny i luksusowy w ręku, a z daleka i z bliska wygląda fantastycznie. Niestety, Motorola musiała pójść na pewne kompromisy, aby utrzymać koszty na niskim poziomie, z których najbardziej widoczna jest decyzja, aby nie powlekać słuchawki szkłem Gorilla.

O to chodzi: Gorilla Glass jest trochę fée marraine dla smartfonów, osłaniając je przed drobnymi stuknięciami, uderzeniami i upadkami, które inaczej rozbiłyby przód i tył, więc to konieczność. Gdyby Motorola to włączyła, nie mielibyśmy problemu z przyznaniem najwyższych ocen One Action, ponieważ wyróżnia się on w każdym innym dziale. Jest jednak proste rozwiązanie - silikonowa walizka Motoroli w pudełku powinna być tak samo dobra jak osłona słuchawki przed uderzeniem. 

Reszta jest dość podstawowa. Przynajmniej, jak na flagową słuchawkę. Jak na budżetowe urządzenie, to jest całkowicie maskujące - ekran przerywa kamera 12 MP skierowana do przodu, zamontowana w lewym górnym rogu, z tyłu jest potrójna kamera (12MP + 5MP + 117°). Umieszczony na środku tylnej części urządzenia slap-bang to czujnik linii papilarnych, który konsekwentnie uwierzytelnia nas w ciągu zaledwie kilku milisekund. Na górze znajduje się gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a na dole znajduje się gniazdo USB typu C. To jest to. 

MOTOROLA PRZEGLĄD JEDNEGO DZIAŁANIA: CECHY I WYDAJNOŚĆ

Choć Motorola One Action może nie być najpotężniejszym urządzeniem na papierze, to jednak posiada cały sprzęt potrzebny do wykonania wszystkich zwykłych, nieintensywnych zadań, które użytkownik musi wykonać. Na pokazie uruchomiono wykonany przez Samsunga procesor Exynos 9609, który wykorzystuje 4 GB pamięci RAM, aby utrzymać włączone światła. Laika mówi, że nie będziesz miał problemów z odpowiadaniem na e-maile przez Gmaila i używaniem aplikacji WhatsApp, a jednocześnie wzywaniem Netflix i Spotify, aby tchnąć trochę rozrywki w swój dzień.

Istnieje również 128 GB wewnętrznej pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia za pośrednictwem pamięci microSD), która pozwala na zapisanie wszystkiego, co może być potrzebne - dokumentów, muzyki, filmów lub wideo.

Jednak to ekran jest powodem, dla którego będziesz chciał kupić tę słuchawkę. Jak mówiliśmy wcześniej, 6,3-calowy FHD+ LCD (2.520 x 1.080). Jest to ten sam rozmiar i rozdzielczość, co w Samsung Galaxy Note 10, ale ponieważ używa formatu 21:9, nie czuje się tak duży - jest długi, a nie szeroki. Korzyść? Można zmieścić więcej na ekranie, od góry do dołu. Zmniejszona szerokość eliminuje również brzydkie czarne pasy, które pojawiają się na górze i na dole materiału 21:9 (często filmów).

Potrójna kamera też nie jest w połowie zła. Wykorzystaliśmy Motorolę One Action na wycieczce na targi IFA 2019 w Berlinie i nakręciliśmy kilka obrazów w całym mieście, które są pełne szczegółów, z wyrazistym, żywym oddaniem kolorów. W rzeczywistości, po wykorzystaniu kilku budżetowych urządzeń w ciągu ostatnich kilku tygodni, posunęlibyśmy się do stwierdzenia, że One Action posiada najlepszy aparat, jaki można znaleźć na sub£400 (nowym) smartfonie, nie mówiąc już o sub£220 modelu. Jest też mnóstwo ciekawych funkcji, którymi można się bawić.

MOTOROLA PRZEGLĄD JEDNEGO DZIAŁANIA: WERDYKT

Jesteśmy przekonani, że Motorola One Action to jeden z najlepszych budżetowych smartfonów, jakie można kupić. Ma wszystkie dyski, których przeciętny konsument kiedykolwiek potrzebowałby, a także wystarczająco dużo wbudowanej pamięci masowej, aby dopasować aparat fotograficzny, który nie zawiedzie, ekran, który jest po prostu fantastyczny, i będzie trwał cały dzień pracy - dojazdy i wszystko. Pamiętaj tylko, że nie posiada on szkła Gorilla Glass, więc będziesz musiał ubrać go w dołączoną silikonową obudowę, albo zainwestować w coś nieco lepszego.