Czy warto kupić usługę lokalizacji telefonu? Ochrona prywatności

lokalizacja telefonuNa wielu stronach internetowych znajdziemy informacje o usługach związanych z lokalizacją telefonów komórkowych. Taka usługa znajduje wielu zwolenników i chętnych do zakupu, a jest to podyktowane wieloma względami.

Pierwszym powodem jest możliwość na szybkie odnalezienie zgubionego telefonu, drugim jest to, że daje nam możliwość śledzenia naszych dzieci lub też współmałżonka czy partnera, co także zdarza się bardzo często. Nie bądźmy jednak bezkrytyczni i ślepo naiwni na to co oferują strony internetowe. Niektóre praktyki powinny wzbudzić nasze podejrzenia, dając nam możliwość szybkiej ewakuacji z takiej strony. Co przede wszystkim powinno budzić w nas brak zaufania?

Zanim zostawimy na stronie w wymaganym formularzu swoje dane i numer telefonu, sprawdźmy wiarygodność tej usługi i co na jej temat piszą inni internauci. Może się okazać, że właśnie natrafiliśmy na stronę oszustów, która trzeba omijać z daleka. Poddajmy weryfikacji i kontroli dane usługodawcy, czyli miejsce siedziby, numer jego telefonu, dane personalne osób odpowiedzialnych za prowadzenie takich usług, numer REGON i NIP, co upewni nas o tym czy jest to firma wiarygodna, czy też „firma-krzak”, która służy jako przykrywka do gromadzenia informacji o klientach dla innego celu.

usługa lokalizacji telefonuZdarza się, że strony z takimi usługami są tworzone tylko po to, aby zostawić swoje dane, a podane miejsce lokalizacji poszukiwanego telefonu jest zupełnie przypadkowe. Wiarygodny usługodawca powinien też mieć na swojej stronie czytelny zapis regulaminu i cennika, co pomoże w utwierdzeniu, czy rzeczywiście trafiliśmy dobrze. Nieuczciwi usługodawcy mogą się posunąć nawet do tego, że stworzą regulamin, z którego może wyniknąć, iż zakupiliśmy usługę zupełnie inną niż ta, o której myślimy. Kończy się to tym, że będziemy otrzymywać sporo smsów na zupełnie inny temat, a dodatkowo będziemy musieli za nie zapłacić. Najczęściej wyjściem z kłopotów jest wysłanie do usługodawcy odpowiedniego kodu zamieszczonego w regulaminie, lecz czasem trudnego do ustalenia.