Gdy zaginie telefon – poradnik

co zrobić gdy zginie telefonPewnie każdy przynajmniej raz wstrzymywał oddech, ponieważ zauważył, że zgubił telefon komórkowy. Co zrobić w takiej sytuacji i jak sobie poradzić? Czy telefon można jeszcze w jakiś sposób odzyskać? Przede wszystkim – nie należy wpadać w panikę.

1. Przezorny zawsze ubezpieczony

Najczęściej o kradzieży myślimy dopiero, gdy będziemy już jej ofiarą. A dopóki problem nie będzie nas dotyczył nie będziemy myśleli o tym, by w jakiś sposób się zabezpieczyć. Dobrze będzie jednak pomyśleć o tym, że takie ryzyko istnieje. Na pewno powinniśmy się zastanowić, jak można zabezpieczyć swoje urządzenie czy też swoje dane, które mamy na urządzeniach. Czasami operatorzy mają dla nas jakieś propozycje, z których będzie można korzystać. Często można wybierać ubezpieczenia dodatkowe, które będą nas jeszcze chronić. Jest to ważna sprawa, ponieważ w prosty sposób możemy odzyskać między innymi część pieniędzy za swój telefon.

2. Solidne oprogramowanie systemowe

Ważną sprawą będzie również to, jaki mamy telefon i czy posiadamy na nim odpowiednie oprogramowanie. We wszystkich popularnych obecnie systemach otrzymujemy możliwość pewnego zabezpieczenia w postaci dość szybkiego namierzenia naszego telefonu. To na pewno dobre rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o tym, że ważną sprawą będzie przygotowywanie dla siebie solidnej aplikacji, dzięki której taka forma namierzenia telefonu w ogóle stanie się możliwa. Najczęściej najszybciej poradzą sobie z odzyskaniem telefonu te osoby, które bardzo szybko zareagują na kradzież.

3. Internetowe usługi lokalizacyjne

internetowa usługa lokalizacyjnaJeśli system będzie nas zawodził i nie da nam takich możliwości mamy również do dyspozycji internet. W sieci są liczne strony, które pomagają nam lokalizować telefon. Jednak nie wszystkie działają tak jak deklarują, dlatego trzeba być czujnym, by nie narazić się na dodatkowe koszty. Trzeba na pewno poszukać dla siebie jakieś wiarygodnej witryny, którą będzie można dla siebie odnaleźć, jeśli będziemy wcześniej mogli sprawdzić opinie internautów.

4. Policja

Jeśli wspominane rozwiązania nie przyniosą efektu zawsze można się udać na policję i tam szukać jakiegoś wsparcia od organów ścigania, które mają możliwości wykorzystania różnych metod namierzania o większej skuteczności.